Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Fabryka Kultury w Redzie
System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Deklaracja dostępności

OŚWIADCZENIE W SPRAWIE DOSTĘPNOŚCI

Fabryka Kultury w Redzie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Deklaracja dostępności dotyczy strony .

  • Data publikacji strony internetowej:
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji:

Stan dostępności cyfrowej

Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu [niezgodności i wyłączeń] wymienionych poniżej.

Niedostępne treści

Niezgodność z załącznikiem

Na stronach Biuletynu Informacji Publicznej Fabryki Kultury w Redzie znajdują się pliki do pobrania. Część z nich pochodzi z instytucji zewnętrznych (np. ministerstw, innych urzędów itp.). Może się zdarzyć, że nie wszystkie pliki będą w pełni dostępne, np. może w nich brakować nagłówków lub opisów alternatywnych do tabel i grafik. Serwis zawiera dokumenty PDF, które powstały na podstawie źle przygotowanych dokumentów Word (nie ma w nich dobrze zaznaczonej logicznej struktury) - lub są skanami dokumentów. W miarę możliwości będziemy to poprawiać oraz dokładać starań, by nowe dokumenty były przygotowywane poprawnie.

Nadmierne koszty

Ocena dokonana na podstawie analizy kosztów zapewnienia dostępności cyfrowej wskazanego elementu.

Treści nieobjęte przepisami

Data i podstawa przygotowania deklaracji dostępności

Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja

  • Data sporządzenia deklaracji:
  • Data ostatniego przeglądu deklaracji:

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Udogodnienia, ograniczenia i inne informacje

Raport o stanie zapewnienia dostępności

Raport o stanie dostępności - wersja dla osób o specjalnych potrzebach

Skróty klawiszowe

SHIFT + ALT + H - Strona główna
SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + 0-9 - Menu

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Monika Kolak — mejlowo monika@fabrykakultury.pl lub telefonicznie 58 736 28 28.

Żądanie musi zawierać: • dane kontaktowe osoby zgłaszającej, • wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie, • wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej. Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Każdy ma prawo: • zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu, • zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu, • wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.

Pozostałe informacje

Aplikacje mobilne

Link do aplikacji mobilnej:

Link do deklaracji dostępnosci tej aplikacji:

Dostępność architektoniczna

LOKALIZACJA I DOJAZD Fabryka Kultury w Redzie ul. Łąkowa 59a 84-240 Reda Budynek położony jest na ulicy Łąkowej, której przedłużeniem jest ulica Tenisowa. Lokalizacja umożliwia sprawny dojazd do innych części miasta, zarówno komunikacją miejską, jak i własnym środkiem transportu. Najbliższe przystanki: 1. Przystanek SKM • Stacja: REDA ( ok 1,5 km, 18 min drogi) 2. Przystanek autobusowy • Przystanek: Reda Łąkowa - Osiedle 01 (ok 190 m, 2 min drogi ) • Przystanek: Reda Łąkowa - Osiedle 02 (ok 240 m, 4 min drogi ) • Linie: 9, 17, 18 Linie autobusowe obsługiwane są pojazdami niskopodłogowymi i wysokopodłogowymi. Do budynku prowadzą 2 wejścia: 1. Główne: od ul. Łąkowej • przy wejściu nawierzchnia z kostki brukowej. Do wejścia prowadzą schody. Przy schodach znajduje się podjazd dla wózków. Przy wejściu zamontowany jest dzwonek. 2. Koncertowe: od ul. Łąkowej • przy wejściu nawierzchnia z kostki brukowej. Do wejścia prowadzą schody. Przy schodach znajduje się podjazd dla wózków. Przy wejściu zamontowany jest dzwonek. Budynek • Dostępność sali koncertowej – wejście dostępne dla osób ze szczególnymi potrzebami od strony wejścia głównego lub wejścia koncertowego. Możliwość poruszania się na wózku, brak progów przy wejściu do sali. Nagłośnie oraz duży ekran ścienny. • Dostępność pracowni - wejście dostępne dla osób ze szczególnymi potrzebami od strony wejścia głównego lub wejścia koncertowego. Możliwość poruszania się na wózku, brak progów przy wejściu do sal. • Recepcja instytucji - znajduje się na w korytarzu po lewej stronie od wejścia głównego do budynku. • Wszystkie pomieszczenia Fabryki Kultury w Redzie znajdują się na parterze. Oznaczenie - budynek jest wyraźnie oznakowany na elewacji - logotypem Fabryki Kultury (od ul. Łąkowej – widoczny podczas dojazdu do budynku) oraz informacją przy wejściu głównym (od ul. Łąkowej).W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących Parking + Miejsca postojowe - miejsca parkingowe dla osób odwiedzających Fabrykę Kultury w Redzie znajdują się na bezpłatnym parkingu wzdłuż budynku (od strony ul. Łąkowej), naprzeciwko wejścia głównego do budynku (ul. Łąkowa) oraz w przypadku dużych imprez na parkingu należącym do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (ul. Łąkowa). Trasa wolna od przeszkód - aranżacja przestrzeni, szerokość korytarzy i drzwi oraz brak zmian poziomów zapewnia trasę wolną od przeszkód. Toalety - toaleta dla osób z niepełnosprawnością znajduje się w korytarzu, za recepcją Instytucji.

Dostępność komunikacyjno-informacyjna

Dostępność informacyjno-komunikacyjna W Fabryce Kultury w Redzie istnieje możliwość skorzystania z pomocy tłumacza języka migowego. Zgodnie z ustawą z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz. U. z 2017 r., poz. 1824) osoba doświadczająca trwale lub okresowo trudności w komunikowaniu się ma możliwość skorzystania z pomocy tłumacza języka migowego przy załatwianiu spraw w urzędzie. • Zamiar skorzystania z pomocy należy zgłosić najpóźniej na 3 dni robocze przed dniem zamierzonego załatwienia sprawy: mailowo na adres biuro@fabrykakultury.pl, lub telefonicznie pod numerem (58) 736 28 28 (recepcja) • Instytucja nie posiada pętli indukcyjnych, systemów FM na podczerwień i bluetooth. Informacje zwrotne i dane kontaktowe Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Monika Kolak E-mail: monika@fabrykakultury.pl Telefon: 58 736 28 28 tel. kom 885 873 000